Trvalá bezbolestná epilace - odstranění ochlupení na těle i obličeji

V dnešní době je epilace nejpopulárnější a nejvíce rozšířenou procedurou v kosmetické dermatologii. Nejúčinnější variantou pro trvalou redukci a dlouhodobé odstranění ochlupení je epilace pomocí AFT technologie – zdokonalené technologie pulsního světla (IPL). Epilaci je možno provést kdekoliv na těle i na obličeji. Ženy se nejčastěji snaží zbavit nežádoucího ochlupení v oblasti obličeje (oblast horního rtu a brady), třísel, podpaží, předloktí a nohou. Pro muže jsou navíc zajímavé oblasti krku, ramen, hrudníku a zad. Epilace pomocí AFT technologie je ideálním řešením, jak se natrvalo zbavit nekonečných hodin holení, bolestného a nepohodlného vytrhávání chloupků strojkem nebo voskem. Zákrok je neinvazivní a po ošetření není potřeba žádná rekonvalescence, pacient se může hned po ošetření vrátit k běžným aktivitám.

Jak funguje AFT technologie?

AFT technologie pracuje s vlnovou délkou, která je nejefektivnější ze všech vlnových délek používaných pro trvalou epilaci. Technologie AFT využívá sérii rychle se opakujících pulsů s nízkou hustotou energie. Paprsek proniká bezbolestně do kůže a zasahuje pigment (melanin) ve folikulu chloupku a jeho cibulku. Folikul chloupku absorbuje dodanou energii, čímž dojde k jeho zahřátí. Po zahřátí nad bod tepelné destrukce dojde ke zničení folikulu chloupku a zamezení vzniku chloupku nového. Výsledek: trvalé odstranění ochlupení bez potřeby rekonvalescence

Je ošetření bolestivé?

Ošetření je bezbolestné. Hlavice přístroje obsahuje kontaktní chlazení kůže, které umožňuje dodat do chloupků více energie a efektivněji a bezbolestně je tak odstranit.

Je zákrok bezpečný?

Parametry přístroje pracujícího s AFT technologií jsou speciálně navrženy tak, aby odpovídaly Vašemu typu kůže a typu chloupku a zajišťují tak výjimečně přesné a jemné ošetření. Ihned po ošetření se může na ošetřené oblasti objevit mírné začervenání, jako při spálení od slunce, které však během jednoho dne vymizí.

Jak dlouho ošetření trvá?

Hlavice přístroje je díky technice ošetření v pohybu, tedy plynulým pohybem po ošetřované oblasti a nikoliv separovaným přikládáním hlavice, schopna pokrýt relativně velké oblasti velkou rychlostí. Celková doba ošetření závisí na velikosti ošetřované plochy. Oblast nad horním rtem a podpaží zabere pouze několik minut, nohy mohou vyžadovat až hodinu.

Kolik ošetření je potřeba?

Všechny chloupky prochází klidovým a růstovým stádiem. Ošetření zasáhne pouze folikuly, které aktivně produkují chloupky v období ošetření. V tomto stavu (růstové stádium) se jich nachází v každé lokalitě na těle určité množství (15 – 40%). Zbývající folikuly musí nejdříve dosáhnout růstové fáze a potom mohou být teprve efektivně odstraněny. Z toho důvodu musí být ošetření opakováno, dokud všechny folikuly chloupků neprojdou růstovou fází. Klinické studie uvádí, že je potřeba obvykle čtyři ošetření v rozmezí 1 až 2 měsíců.

Kdo může být ošetřen?

Díky unikátním technickým parametrům a chladícímu mechanizmu mohou být efektivně a bezbolestně ošetřeny všechny typy kůže a většina typů chloupků. Pro dosažení lepších výsledků jsou parametry pro ošetření nastavitelné pro jednotlivé typy kůže, strukturu chloupku a různá místa na těle.

Výhody ošetření pomocí AFT technologie

Technologie AFT je vysoce efektivním řešením pro trvalou epilaci. Ochlupení je odstraněno bez vzniku zarudnutí a při minimalizaci rizika vzniku jizev a pigmentových skvrn. Technologie AFT nahrazuje nepříjemné a dlouhotrvající metody odstraňování ochlupení, jako je například epilace elektrickou jehlou, která je velmi bolestivá a trvá až několik let. Holení žiletkou, které vydrží pouze několik dní nebo vytrhávání pinzetou, které není praktické pro velké oblasti. Depilace voskem je bolestivá a může vyvolat alergickou reakci. Epilace pomocí technologie AFT poskytuje ideální volbu pro ženy i muže hledající rychlou, efektivní a permanentní redukci ochlupení.